“SİLİNMİŞ KURALLAR” PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fizyoterapi programı ikinci sınıf öğrencilerimiz tarafından “Sosyal Sorumluluk” dersi kapsamında “Silinmiş Kurallar” projesi gerçekleştirildi.

Amasya Zabıta Müdürlüğü ile iş birliği içinde gerçekleştirilen projede üniversite öğrencilerimiz ve zabıta ekiplerimiz tarafından yaya ve trafik akışının güvenliğini sağlamak amacıyla iki farklı noktada yaya geçidi çizgileri yenilendi. Her altı ayda bir yaya geçitlerini yenilediklerini belirten zabıta ekipleri bu proje kapsamında öğrencilerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. İş birliği içinde gerçekleştirilen projede geçitlerin yenilenmesinin yanında trafik kuralları ve yaya önceliği konularında farkındalık oluşturulması hedeflendi. Proje kapsamında beyaz yaya geçidi çizgilerinden ikisi kırmızı boyanarak ve önce yaya yazısı sarıya boyanarak yaya önceliğine dikkat çekildi.

Proje fikrinin ortaya çıkması ve geliştirilmesi sürecinde aktif şekilde yer alan öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk projesini başarıyla gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını, birlikte keyifli vakit geçirdiklerini ve trafik kuralları konusunda farkındalık oluşturmanın mutluluğunu paylaştıklarını belirttiler.

“Silinmiş Kurallar” projesi bu dönem içerisinde Yüksekokulumuz Toplumsal Katkı Komisyonumuz tarafından onaylanan 10 farklı sosyal sorumluluk projesinden birini oluşturuyor.

“Silinmiş Kurallar” projesine destek veren başta Amasya Zabıta Müdürü Murat YÖRÜKOĞLU olmak üzere emeği geçen tüm zabıta memurlarına ve boya ekibine; ayrıca üniversite öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Whatsapp Image 2022 06 05 At 012128

 

Whatsapp Image 2022 06 05 At 012122

 

Whatsapp Image 2022 06 05 At 012103 1

 

Whatsapp Image 2022 06 04 At 224343