Paramedik Öğrencilerimize Tam Donanımlı Ambulans

PARAMEDİK ÖĞRENCİLERİMİZE TAM DONANIMLI AMBULANS

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü; Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuza tam donanımlı bir ambulans tahsis etti. İlk ve Acil Yardım programı öğrencilerimizin uygulamalı eğitimlerini yapabilecekleri ambulans tahsis törenine Vali Vekili Ferhat Burakgazi, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya İl Sağlık Müdürü Mehmet Rüştü Ertosun, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Arif Ayar, akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. İlk ve Acil Yardım programı öğrencilerimizin yeni ambulanslarıyla canlandırdıkları senaryo ise izleyicilerden tam not aldı.

ambulans haberi

Ambulansın anahtarını Rektörümüze teslim eden Amasya İl Sağlık Müdürü Mehmet Rüştü Ertosun; ‘’Öğrenci arkadaşlarımızın pratik uygulamalarında kendilerine çok faydalı olacağını düşündüğümüz bu ambulansı üniversitemize görevlendirdik. Paramedik öğrencilerimiz artık bu ambulansta uygulamalı eğitimlerini görüp vaka üzerinden pratik yapabilecekler.’’ dedi.

ambulans haberi1

Tüm öğrencilerimizin uygulamalı eğitimlerine önem verdiklerini ifade eden Rektörümüz Orbay; ‘’Öğrencilerimize sağlık sektörüne girdiklerinde kendilerini pratikte nelerin beklediğini görecekleri bir ortam oluşturmak istedik. Bu bağlamda da İl Sağlık Müdürlüğümüz bizlere bir ambulans tahsis etti. Tam donanımlı bu ambulansı öğrencilerimiz eğitim laboratuvarı olarak kullanacaklar. Ambulansın üniversitemize tahsis noktasında İl Sağlık Müdürümüze ve bu süreci sürdüren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.’’ cümlelerini kaydetti.

ambulans haberi2

Ambulanslarına kavuşmanın sevincini yaşayan öğrencilerimiz yeni eğitim ambulansımız ile vaka çalışmalarına ise hemen başladılar.