Img 2343

Baharın gelişini ve yılın başlangıcını simgeleyen Nevruz Bayramı, Amasya Üniversitesi'nde “Doğanın Uyanışı, Nevruz ve Türk Dünyası Paneli ile Nevruz Şenliği” programı ile kutlandı.

Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ile Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO iş birliği ile organize edilen etkinlik programında yer alan ‘Doğanın Uyanışı, Nevruz ve Türk Dünyası Panelinde, Prof. Dr. D. Duygu Kılıç, Doç. Dr. Metin Hakverdioğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Ali Toraman, nevruz çiçeği, nevruzun anlamı, tarihsel gelişimi, Türk dünyasında nevruz konuları ele alındı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Prof. Dr. Halil Apaydın, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksek Okulu Müdürleri, akademik ve idari personeller ile öğrencilerimizin katılımı ile 'Nevruz Bayramı' etkinlikleri gerçekleştirildi. Programa Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın Nevruz ateşini yakması ile başlandı. Program Amasya Yeşilırmak Çocuk Evleri Halk Oyunları Ekibi'nin Gösterisi ve geleneksel Türk oyunları yarışmaları, Müzik Kulübü'nün müzik şöleni ve nevruz aşı ikramı ile sona erdi.

Whatsapp Image 2022 04 01 At 095541 1

 

Dji 0030

 

Img 2417

 

Whatsapp Image 2022 04 01 At 121458