“MİNİK KALPLER” PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Engelli Bakım ve Rehabilitasyon programı ikinci sınıf öğrencilerimiz tarafından “Sosyal Sorumluluk” dersi kapsamında “Minik Kalpler” projesi gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Yeşilırmak Çocuk Evleri Sitesini ziyaret eden öğrencilerimiz çeşitli etkinlikler gerçekleştirerek çocuklarla birlikte vakit geçirdi, sosyalleşti ve doyasıya eğlendi. Bu etkinler arasında yüz boyama, tuvale renkli el baskısı yapma, oyun, dans ve balon uçurma yer aldı. Ayrıca öğrencilerimiz tarafından çocuklara pamuk şeker hediye edildi.

Proje fikrinin ortaya çıkması ve geliştirilmesi sürecinde aktif şekilde yer alan öğrencilerimiz, projelerini başarıyla gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, bu süreçte önemli deneyimler ve çok güzel anılar biriktirdiklerini belirttiler.

“Minik Kalpler” projesi bu dönem içerisinde Yüksekokulumuz Toplumsal Katkı Komisyonumuz tarafından onaylanan 10 farklı sosyal sorumluluk projesinden birini oluşturuyor.

“Minik Kalpler” projesinde emeği geçen Amasya Üniversitesi ve Yeşilırmak Çocuk Evleri Sitesi çalışanlarına, ayrıca bu güzel projenin mimarı olan öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

minik kalpler2

 

minik kalpler3

 

minik kalpler1