Img 2036 850X567

 

Amasya Üniversitesi İpekköy Yerleşkesi Mihri Hatun Konferans Salonu’nda Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından “I. Orta Karadeniz Engelliler Haftası, Engellilerde Bakım ve Rehabilitasyon Sempozyumu” gerçekleştirildi.

Programa Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın ve Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Kılıç, SŞSHMYO Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan, Genel Sekreter Duran Çuhadar, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasında SŞSHMYO Müdürü Doç. Dr. Akın Tekcan; “Katılımcılara ve I. Orta Karadeniz Engelliler Haftası Sempozyumu’nda emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Açılış konuşmaları sonrasında Amasya Üniversitesi SŞSHMYO Öğr. Gör. Mustafa Cem Türkmen’in ‘Engellilik Nedir? Engelli Kimdir?, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Havza MYO’ndan Öğr. Gör. Cem Samut’un ‘Engellilerde Denge, Postür ve Yürüme’, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ayla Günal’ın ‘Tekerlekli Sandalye Kullanan Bireylerde Fizyoterapi Uygulamaları’, Çorum Hitit Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Hüseyin Çelik ve Öğr. Gör. Dr. Ahmet Payas’ın ‘Fiziksel Engellilerde Rehabilitasyon’ konulu sunum ve konuşmaları gerçekleştirildi.

Program, teşekkür belgesi ve hediye takdim edilmesinin ardından Amasya Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile son buldu.

4 (1)

1 3 (1)

5

2 3

3 (1)