Whatsapp Image 2024 04 24 At 133626

 

Okulumuz Danışma Kurulu toplantısı 24.04.2024 tarihinde Prof. Dr. Akın TEKCAN başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya okul idaremiz ve bölüm hocalarımızın yanında danışma kurulu üyelerimizden Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür DALKIRAN, Paramedik Eğitici Eğitmeni Ufuk GÜZEL, Optisyen Emre YILMAZ, Tıbbi Sekreter Hülya BALCI, Amasya Eczacılar Odası Başkanı Serkan ZOBU, Uzman Hekim Dr. Öğr. Üyesi Esra TOPÇU, Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül YILMAZ, Fizyoterapist Engin UÇAR, Fizyoterapist Barış YALÇIN, Rehber Öğretmen Beyza TANGÜLÜ KAHRAMAN, Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serdar BARAN, Psikolog Huriye KURU katılmışlardır.

Toplantıda alınan kararlar ise şu şekildedir:

  1. Çocuk gelişimi bölümümüz için yeni yapılacak olan hastane bünyesinde açılması planlanan kreşin ortaklaşa alt yapısının oluşturulması, fikir alışverişinde bulunulması ve protokol imzalanması.
  2. İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimizin ASEP simülasyon uygulamasından yararlanmasını sağlamak amacıyla UMKE kamplarına katılımlarının sağlanması.
  3. Yüksekokul personelimize ve öğrencilerimize temel ilk yardım eğitimi vermek, sertifikalandırmak, ayrıca yüksekokulumuzun ilk yardım eğitim merkezi olması ve yetkilendirilmesi için çalışmalar yapmak.
  4. Yaşlı Bakımı Programı öğrencilerimiz için dönem içi uygulama derslerinin palyatif ve geriatrik servislerinde yapılmasının sağlanması.
  5. Staj not defterlerinin programlar özelinde kategorize edilmesi.
  6. Eczane Hizmetleri Bölümü için uygulama dersi konulması ve eczane otomasyonu dersinin müfredata eklenmesi.