Silmo Optik İstanbul Teknik Gezi ve Optisyenlik Bilgi Yarışması

Silmo Optik İstanbul Teknik Gezi  ve Optisyenlik Bilgi Yarışması

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği işbirliği ile 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’ da Türkiye Optisyenlik Meslek Yüksekokulları Arası bilgi yarışmasını düzenledi.Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı öğrencileri Öğr. Gör. Fulya ÇETİNKAYA KİRAZ ve Öğr. Gör Nimet KÜÇÜKÖNDER in koordinatörlüğünde İstanbul’ da düzenlenen bilgi yarışmasına öğrencimiz Onur Gül ile katılım sağladırlar.

optisyenlikyarışması4

Öğrenciler arasında, gençliğin bilgi birikimini arttırmak, sosyo-kültürel düzeyini geliştirmek, özgüvenlerini arttırarak farklı alanlarda rekabet edecek düzeye gelmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen bilgi yarışmasına 15 Meslek Yüksekokulu katılım gösterdi ve Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik programı öğrencimiz Onur Gül dördüncü oldu.

optisyenlikyarışması3

Yarışma sonrasında 13-16 Aralık 2018 tarihinde yine İstanbul’da düzenlenen Silmo Optik Fuarına Optisyenlik Programı öğrencilerimiz13 Aralık tarihinde katılım sağlamışlardır.Yerli ve yabancı gözlük markalarının koleksiyonları, optik camlar, gözlük kılıfları, kontak lensler, güneş gözlüğü camları, optometrik, oftalmolojik ölçüm tanı ve tedavi cihazları, gözlük parçaları ve aksesuarları, optik endüstri makinaları ve sektöre yönelik tüm teknolojik gelişmeleri fuarda görme ve inceleme fırsatı bulan öğrenciler derslerde gördükleri bilgilerin sahada işleyişini görerek iş hayatlarına bir adım önde başlama fırsatı buldular.

optisyenlikyarışması2

Fuarda Opak Lens firması tarafından düzenlenen ödüllü bilgi yarışmasında yer alan Optisyenlik programı öğrencilerimizden Onur Gül birinci olurken, Enes Ceylan üçüncü, İbrahim Köprübaşı dördüncü ve Tuğba Övür beşinci olarak Üniversitemizi gururlandırdı.

optisyenlikyarışması

optisyenlikyarışması1